Zastanawiając się nad wyborem pościeli, bierzemy pod uwagę jej walory estetyczne, jakość tkaniny pościelowej i wytrzymałość. To od rodzaju pościeli w dużej mierze zależą wrażenia dotykowe – uczucie miękkości, ciepła, chłodu, przytulności, co w efekcie przekłada się na komfort snu. Dlatego też wybór pościeli powinien być dobrze przemyślany. Oprócz rodzaju tkaniny, ważną rolę odgrywa również wygląd pościeli – kolory i wzory pościeli powinny pasować do wystroju sypialni.

Pościel z naturalnych materiałów

Najogólniej pościele można podzielić na te syntetyczne, wykonane ze sztucznych materiałów, takich jak poliester oraz na pościele naturalne, które szyje się głównie z bawełny, dodając do niej bardziej uszlachetniające dodatki. Wariantów tkanin uszytych z bawełny jest sporo, należą do nich m.in.:

  • pościel satynowa,
  • pościel atłasowa,
  • pościel z kory,
  • pościel tencel,
  • pościel z adamaszku.

Naturalne pościele mogą być szyte również z innych naturalnych materiałów, jak len, wełna, bambus, jedwab.

Zalety pościel z satyny bawełnianej

Jednym z rodzajów pościeli bawełnianej jest ciesząca się dużą popularnością satyna bawełniana, czyli bawełna o satynowym splocie. Satyna bawełniana to tkanina z przędz nadających połysk, charakteryzująca się jednorodną fakturą i wysokim poziomem miękkości. Pościel z satyny bawełnianej nie jest zimna i śliska, co odróżnia ją od satyny poliestrowej, za to jest delikatna, przyjemna w dotyku, a przy tym ładnie się prezentuje za sprawą lekkiego połysku, który daje wspaniałe efekty wizualne.

Pościel wykonana z najwyższej jakości bawełny, do których należy między innymi satyna bawełniana, posiada wiele zalet: pozwala skórze oddychać, dobrze odprowadza wilgoć, nie uczula, dlatego może być używana także przez alergików oraz osoby chorujące na astmę. Pościel satynowa wbrew pozorom dobrze izoluje przed chłodem, co gwarantuje ciepło nawet w chłodniejsze dni.

Gwarancją pięknego wyglądu pościeli jest jej niezwykła wytrzymałość. Pościel satynowa nawet po wielu praniach zachowuje swoje właściwości i wygląd. Nie traci kolorów, nie kurczy się w praniu, dzięki czemu zawsze wygląda atrakcyjnie i świeżo.

Pościel z satyny bawełnianej występuje w wielu wzorach i kolorach w zależności od preferencji i upodobań, dlatego znalezienie modelu, który będzie idealnie komponował się z wystrojem sypialni, nie jest zadaniem trudnym. Ze względu na walory wizualne i delikatnie połyskującą fakturę, pościel z satyny bawełnianej będzie ozdobą każdej sypialni.

Zapisz się do naszego newslettera

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pościel dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając pościel dla dziecka, nie należy kierować się wyłącznie wyglądem i ceną. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby naszym...

Zamknij