Nie każdy zakup pościeli musi być trafiony. I nie chodzi tylko o wzór czy kolor pościeli, ale również o jej właściwości, dlatego w dzisiejszym wpisie opiszemy, jakiej pościel najlepiej nie kupować.sf  fsdaf dsaf

1. Tkanina syntetyczna

W przypadku materiałów syntetycznych zablokowany jest dostęp powietrza, przez co skóra się poci. Tego rodzaju tkanina jest również mniej delikatna niż materiał naturalny, dlatego może powodować podrażnienia. Z tego też powodu najlepiej wybierać pościel uszytą z tkanin naturalnych. Najpopularniejszą tkaniną pościelową jest bawełna. Wysokogatunkowa pościel bawełniana stwarza idealne warunki do snu, dobrze odprowadza wilgoć, zapewnia odpowiednią wentylację ciału. Wybór tkanin uszytych z włókien bawełnianych jest naprawdę spory – do wyboru mamy m.in satynę, korę, dżersej, flanelę.

 

2. Za mała lub zbyt duża pościel

Nie należy kupować pościeli zbyt małej lub zbyt dużej. Optymalnym rozmiarem pościeli na łóżko dwuosobowe jest pościel w rozmiarze 180x200 lub 220x200. Jeżeli śpimy w pojedynkę i mamy łóżko jednoosobowe, nieporozumieniem jest kupowanie pościeli dwuosobowej. Na łóżko jednoosobowe idealnie pasuje pościel w rozmiarze 140x200.

%name Jakiej pościeli nie kupować?

3. Pościel używana

Używana pościel to siedlisko bakterii, w dodatku nigdy nie mamy pewności, kto jej wcześniej używał, czy i na co chorował, w jakich warunkach pościel była użytkowana i przechowywana. Z tego względu przestrzegajmy się przed zakupem używanej pościeli nie tylko z second-handów, ale również od nieznajomych za pośrednictwem aukcji internetowych. Ryzykowanie zdrowiem swoim i swoich bliskich nie ma najmniejszego sensu.

 

4. Zbyt tania pościel

W wielu supermarketach można znaleźć bardzo tanią pościel. Niekiedy za komplet płaci się 30-50 zł, nie jest to zatem wydatek, który może obciążyć nasz budżet. Niestety, w tym wypadku niska cena zazwyczaj nie idzie w parze z wysoką jakością. Pościele tego rodzaju uszyte są ze sztucznych i słabej jakości materiałów, np. policottonu i poliestru. Są to materiały, które co prawda są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie gniotą się i nie wymagają prasowania, ale za to nie posiadają żadnych właściwości higroskopijnych. Oznacza to, że bardzo słabo chłoną wilgoć, powodując, że człowiek pod taką pościelą się poci. Nie dajmy się oszukać, że za 30 zł kupimy wysokiej jakości 100% bawełnianą pościel. W tej cenie co najwyżej możemy kupić pościel syntetyczną z niewielkim dodatkiem bawełny.

Zapisz się do naszego newslettera

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
pościel z satyny bawełnianej
Pościel na prezent – czy to dobry pomysł?

Często zastanawiamy się, czy warto kupić pościel w prezencie. Bez wątpienia pościel jest świetnym pomysłem na prezent. Jest to produkt...

Zamknij